OBB - logo OBB - střechy a střešní krytiny

Pro Vaši střechu to nejlepší

Proč na střechu volit kvalitní plech?

14. červenec 2014

V současné době vybrat si střešní krytinu pro vlastní dům není zrovna jednoduchá věc, jak by se mohlo na první pohled zdát. Spektrum materiálů je velmi široké a pro člověka, který začíná s výstavbou nového domu, popř. rekonstrukcí stávajícího, může být složité, v této nabídce se zorientovat. Stejně tak jako v běžném životě, tak i zde platí, že každý materiál má své výhody a nevýhody. V poslední době jako jeden z nejoblíbenějších, lze bezesporu označit plech. Někdo může pochybovat ale kvalitní plechoché sřešní krytiny v podobě souvislých pásů jako falcovaná střešní krytina či profilovaná střešní krytina ve formě tašek může na střeše domu sloužit po několik desetiletí bez jakékoliv větší údržby.

Společným jmenovatelem všech střešních krytin by měla být kvalita materiálu. Levné plechové střešní krytiny se můžou postupem času pěkně prodražit v důsledku opakovaných výdajů do oprav. Na trhu krytin existuje celá řada výrobců, kteří nabízejí plechy vysoké kvality. Mezi přední výrobce patří Ruukki nebo Lindab. Plechové střechy však doprovází také spousta mýtů, které jsou ovšem nepodložené. Samozřejmě, že plech má své specifické vlastnosti ale většinou se jedná o výhody. Podívejme se nyní na některé z těchto mýtů.

Plechová krytina je hlučná

Mezi prostorem k obývání a plechovou krytinou existuje spoustu materiálů, jež vstřebávají zvuky. Větší šance tak je, že půjde slyšet dešťové kapky bubnující na parapet oken než na střeše. Všechny plechové krytiny musí být pečlivě připevněny (v některých případech i plnoplošně podloženy prkny). Proto není důvod, aby plech obtěžoval svým hlukem.

 

Kvalita střechy trpí tím, že plech se roztahuje a smršťuje díky střídání venkovních teplot

Výkyvy teplot samozřejmě způsobují změny v objemu plechu ale nikterak není dotčena kvalita plechové krytiny. Na rozdíl od porézních materiálů absorbující vodu, která v mrazech expanduje a materiál mikroskopicky trhá, má plech minimální nasákavost a je vůči těmto vlivům imunní (opačný případ betonové a keramické střešní krytiny).

 

Plech na střeše rezne a oxiduje

Ano, plech také stárne a dochází u něj k působení různých vlivů ostatně jako u dalších materiálů. Korozi ocelového plechu však můžeme oddálit. Ocel vysoké kvality má kvalitní povrchovou úpravu, které dokáže střechu ochránit. Povrch je opatřen několika vrstvami a dokáže tak čelit extrémním teplotám nebo znečištění ovzduší.

 

Střecha vyrobená z plechu je moc lehká a silný vítr ji může vytrhat, popř. odnést

Nízkou hmotnost lze naopak označit jako výhodu a u správně ukotvené kvalitní střešní krytiny se to nemůže stát. U starších budov, kde máme lehké krovy, je lehká střešní krytina ideální volbou.

Plechová střešní krytina vs. kvalita

Někteří dodavatelé či výrobci plechových střešních krytin pomáhají k faktu, že si mohou lidé myslet, že tato dvě slovní spojení nemohou jít ruku v ruce. Ale jsou tu také výrobci, jako např.Lindab,Ruukki,Omak,Satjam, Isola kteří naopak jsou o své kvalitě přesvědčeni natolik, že poskytují na svou krytinu záruku až 30 let, dle vybrané povrchové úpravy. U těchto plechových střešních krytin nalezneme minimum spár a spojů; hladký povrch, který není nasákavý (výborná odolnost vůči mrazu) či ekologickou nezávadnost.

 

Další produkty v nabídce

Firma OBB nabízí další výrobky jako příslušenství, klempířské prvky, a také další výrobky jako jsou střešní okna , nadkrokevní izolacie a okapový systémy Informujte se na našich prodejnách, či u našich obchodních zástupců.

 

 

 

Předchozí stránka: Střechy a střešní krytiny
Další stránka: Produkty

Informujte se

Co vše jsme Vám schopni nabídnout?
Rádi s Vámi probereme veškeré možnosti.
Kontaktujte nás.